Wydarzenia

Eliminacje do wystawy "Domy Jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej"

Jak co roku, Stowarzyszenie Architektów Węgierskich wystąpiło do Narodowego Funduszu Kultury o grant na zorganizowanie mobilnej wystawy „Domy Jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej”, w której SARP bierze udział od pierwszej edycji.
Każdy kraj V4 wybiera 4 domy jednorodzinne, ukończone w latach 2018 i 2019.

Zgłoszenia na nośnikach elektronicznych wraz z wydrukami wszystkich materiałów prosimy dostarczyć do dnia 3 września 2019 do godz.14.30 na adres:
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Ul. Foksal 2
00-950 Warszawa
V4 FAMILY HOUSES

Zgłoszenia (w wersji elektronicznej – edytowalnej i papierowej) muszą zawierać:

Teksty (po polsku i angielsku) w formacie doc:
•    Imię i nazwisko architekta/architektów, nazwę, adres i kontakt e-mail do pracowni
•    Nazwę domu
•    Nazwę miejscowości, w której dom się znajduje
•    Legendę z opisem  pomieszczeń

Grafikę:
•    Plan budynku z ogrodem
•    Widok ulicy, przy której dom jest ulokowany
•    rzuty pomieszczeń  w grafice  czarno białej
•    przekrój w charakterystycznym miejscu
•    3-4-zdjęcia domu w formacie jpg

Wszystkie materiały w formie papierowej muszą być w formacie A4.


IX konferencja: Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny

DIALOG
Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-19 października 2017 roku odbędzie się IX konferencja „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny”, organizowana cyklicznie przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP i Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków. Tytuł tegorocznej edycji konferencji brzmi: Polityka miejska, praktyka konserwatorska a partycypacja społeczna. 
W gronie architektów, inwestorów i deweloperów, jak również przedstawicieli służb konserwatorskich administracji rządowej i samorządowej podejmiemy problematykę partycypacji społecznej i polityki miejskiej jako ostatecznych gwarantów sukcesu i trwałości działań związanych z ochroną i zarządzaniem zabytkowymi zespołami architektonicznymi i układami urbanistycznymi. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załącznikach.

Ogólnopolskie Regaty Architektów 2016

regatyarchitektow2016-(1)
Jacek Roszyk (C7) wygrywa niezwykłe Regaty Architektów 2016!
Miniony weekend okazał się niezwykle aktywnym żeglarsko dla architektów z całego kraju, albowiem aż stu dwudziestu architektów w dwudziestu jeden załogach brało udział w jubileuszowych, bo rozgrywanych już po raz piąty Ogólnopolskich Regatach Architektów 2016.

ZAPROSZENIE

SEMINARIUM "DUŃSKA ZRÓWNOWAŻONA ARCHITEKTURA A ZDROWE ŻYCIE"
Co to są superszpitale i czy szpital może być zrównoważony? W jakich warunkach duńscy seniorzy dożywają późnej starości? Jak podwyższyć zdolność koncentracji uczniów poprzez odpowiednią architekturę? Czy architektura ma wpływ na poczucie szczęścia w społeczeństwie?
Czy można przenieść duńskie doświadczenia na polski grunt?

Ambasada Królestwa Danii, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Duński Instytut Kultury zapraszają na seminarium „Duńska zrównoważona architektura a zdrowe życie”. Przyjrzymy się duńskim rozwiązaniom architektonicznym w budynkach użyteczności publicznej: domach opieki dla osób starszych, szpitalach i szkołach.

Stowarzyszenie Architektów Polskich
Pałac Zamoyskich
ul. Foksal 2
00-950 Warszawa
23 marca 2015 (poniedziałek)


Regaty Architektów 2014

 

Białystok, wrzesień 2014

Ogólnopolskie Regaty Architektów 2014 za nami!

Minione dwa weekendy stały pod znakiem żeglarstwa, a niewielkie Rydzewo pod Giżyckiem z tygodnia na tydzień stawało się żeglarską stolicą architektów. To tam bowiem już od 3 lat odbywają się Ogólnopolskie Regaty Architektów, które w tym roku biły rekordy pod względem frekwencji. Tegoroczna edycja skupiła niemalże 160 architektów z całego kraju!

Tak jak co roku, organizatorzy zapewnili uczestnikom komfortowe dziewięciometrowe jachty kabinowe marki Delphia Phila 880, wyżywienie, koncerty i obsługę Gospody Pod Czarnym Łabędziem, która ponownie stanowiła bazę regat.

Pierwszy weekend regat, czyli 12-14 wrzesień to zacięta rywalizacja 14 załóg architektów z całego kraju. Zwycięska załoga dwóch poprzednich edycji regat (skipper Szczepan Wroński, pracownia WXCA z Warszawy) wygrała większość biegów pierwszego dnia i wydawało się, że faworyci zgarną ponownie złoto. Drugi dzień regat pokazał jednak bardzo silną postawę załogi Pawła Nawrockiego (Op Architekten), która na jachcie Głuchy John wyrównała ilość punktów z załogą Wrońskiego, a wygrywając ostatni wyścig zapewniła sobie zwycięstwo w całych regatach.


Konsultacje publiczne dot. raportu „Przestrzeń życia Polaków”

Zaproszamy do udziału w konsultacjach publicznych dot. Raportu „Przestrzeń życia Polaków” - architektura a przestrzeń publiczna.
Informacje dot. Raportu: http://www.sarp.org.pl/pokaz.php?id=1920 i w załączniku.


Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury GIS


ABplus Events i Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, zapraszają 22 października do Warszawy na Międzynarodową Expo Konferencję Architektury GIS Warszawa 2014 - wyjątkowe wydarzenie, które zaszczyci swoją obecnością 8 wybitnych, międzynarodowych prelegentów.

GIS Warszawa 2014 to wyjątkowa okazja, aby spotkać światowej sławy architektów, którzy przedstawią najbardziej spektakularne projekty 2014 roku.

W załączniku znajdą Państwo oficjalne zaproszenie, a poniżej kroki niezbędne do rejestracji, korzystając ze specjalnego pakietu uczestnictwa, przygotowanego przez organizatorów dla architektów zrzeszonych w SARP.

1. Kliknij w link: http://warsaw.iegis.eu/pl/rejestracja/
2. Wybierz opcję "PARTICIPANT"


ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

IMG_9369.JPG
Po kilkuletniej przerwie znów spotkaliśmy się w Gietrzwałdzie na karnawałowej zabawie dla dzieci. Impreza odbyła się w sobotę, 1 marca, czyli w ostatni karnawałowy weekend. Zabawę rozpoczęliśmy na dziedzińcu Karczmy od pieczenia kiełbasek. Piekli i jedli wszyscy: dzieci, rodzice i dziadkowie. Najedzeni nabraliśmy ochoty na tańce. Wtedy wkroczył pan Tadeusz Sobczak, aktor-lalkarz, prowadząc zabawę w rytm kankana, walczyków i krakowiaka. Między tańcami uczestnicy wygrywali nagrody tańcząc, śpiewając, recytując, ale także konkurując w zabawach sprawnościowych, jak przeciąganie liny, dmuchanie baloników, kręcenie hula-hop.
Kiedy już trochę zmarzliśmy (gdyż wcale nie było tak ciepło) weszliśmy do wnętrza, gdzie rozpoczął się konkurs rysunkowy. Dzieciaki rysowały swoje wymarzone ferie. Dla utrudnienia można było użyć tylko ograniczonej liczby kolorów. We wszystkich grupach wiekowych przyznano nagrody.
W czasie, gdy dzieci rysowały, pan Tadeusz zdążył przebrać się za klowna, po czym porwał wszystkich do tańca. Kiedy wyciągnął wielką walizę, zbiegli się zaciekawieni uczestnicy. W walizce były teatralne maski i lalki, które można było dotknąć, obejrzeć i przymierzyć.
Po tak intensywnej zabawie, dzieciom bardzo smakował podany im obiadek.
Do domu wróciliśmy obładowani nagrodami, za które serdecznie dziękujemy współorganizującym firmom.

Dziękujemy firmie Szynaka za pomoc finansową i przekazanie upominków.

SZYNAKA MEBLE - lider w produkcji wysokiej jakości mebli mieszkaniowych (z przeznaczeniem do: sypialni, jadalni, pokoju dziennego, młodzieżowego), kuchennych, biurowych, łazienkowych i sklepowych. Firma jest filarem Gupy Meblowej SZYNAKA, w skład której wchodzą dwie fabryki w Lubawie – Szynaka Meble Sp. z o.o., PPUHiE Szynaka, Wolsztyńska Fabryka Mebli  w Wolsztynie, MM Szynaka Living w Iławie, MM Szynaka Interline, Nowym Mieście Lubawskim. Spółka posiada ponad 56 - letnią tradycję i wciąż otwarta jest na nowoczesne rozwiązania i ciągle dąży do wdrażania innowacyjnych zastosowań nie zapominając przy tym o wieloletnich, sprawdzonych wzorach. Stosowanie najnowszych rozwiązań wzorniczych i wykończeniowych stawia wyroby firmy na bardzo wysokim poziomie. Używane do produkcji materiały oraz technologie są gwarantem najwyższej  jakości i estetyki, a opracowania konstrukcyjne umożliwiają łatwość montażu, dowolność aranżacji pomieszczeń oraz wieloletnią niezawodność w użytkowaniu. www.szynaka.pl
W konkursach wykorzystaliśmy nagrody od firm:
KLUDI – producent i dostawca baterii łazienkowych, kuchennych i prysznicowych www.kludi.com
ALUFIRE - projektowanie, produkcja i sprzedaż przeciwpożarowej stolarki aluminiowej www.alufire.pl
ROLAN - produkcja, sprzedaż i montaż bram garażowych, okien, rolet zewnętrznych, markiz i drzwi antywłamaniowych www.rolan.pl


Wigilia architektów 19 grudnia 2013r.

DSCN1825.JPG

Zapraszamy do oglądania zdjęć ze spotkania wigilijnego w SARP.

Autorem zdjęć jest kol. Marek Zagroba.

ZDJĘCIA >>>KLIKNIJ TUTAJ<<<


Olsztyn - miasto architekta Ericha Mendelsohna

Zapraszamy na spotkanie w ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Ericha Mendelsohna.

Spotkanie odbedzie się w piatek, 20.09 o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcacego.