ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

IMG_9369.JPG
Po kilkuletniej przerwie znów spotkaliśmy się w Gietrzwałdzie na karnawałowej zabawie dla dzieci. Impreza odbyła się w sobotę, 1 marca, czyli w ostatni karnawałowy weekend. Zabawę rozpoczęliśmy na dziedzińcu Karczmy od pieczenia kiełbasek. Piekli i jedli wszyscy: dzieci, rodzice i dziadkowie. Najedzeni nabraliśmy ochoty na tańce. Wtedy wkroczył pan Tadeusz Sobczak, aktor-lalkarz, prowadząc zabawę w rytm kankana, walczyków i krakowiaka. Między tańcami uczestnicy wygrywali nagrody tańcząc, śpiewając, recytując, ale także konkurując w zabawach sprawnościowych, jak przeciąganie liny, dmuchanie baloników, kręcenie hula-hop.
Kiedy już trochę zmarzliśmy (gdyż wcale nie było tak ciepło) weszliśmy do wnętrza, gdzie rozpoczął się konkurs rysunkowy. Dzieciaki rysowały swoje wymarzone ferie. Dla utrudnienia można było użyć tylko ograniczonej liczby kolorów. We wszystkich grupach wiekowych przyznano nagrody.
W czasie, gdy dzieci rysowały, pan Tadeusz zdążył przebrać się za klowna, po czym porwał wszystkich do tańca. Kiedy wyciągnął wielką walizę, zbiegli się zaciekawieni uczestnicy. W walizce były teatralne maski i lalki, które można było dotknąć, obejrzeć i przymierzyć.
Po tak intensywnej zabawie, dzieciom bardzo smakował podany im obiadek.
Do domu wróciliśmy obładowani nagrodami, za które serdecznie dziękujemy współorganizującym firmom.

Dziękujemy firmie Szynaka za pomoc finansową i przekazanie upominków.

SZYNAKA MEBLE - lider w produkcji wysokiej jakości mebli mieszkaniowych (z przeznaczeniem do: sypialni, jadalni, pokoju dziennego, młodzieżowego), kuchennych, biurowych, łazienkowych i sklepowych. Firma jest filarem Gupy Meblowej SZYNAKA, w skład której wchodzą dwie fabryki w Lubawie – Szynaka Meble Sp. z o.o., PPUHiE Szynaka, Wolsztyńska Fabryka Mebli  w Wolsztynie, MM Szynaka Living w Iławie, MM Szynaka Interline, Nowym Mieście Lubawskim. Spółka posiada ponad 56 - letnią tradycję i wciąż otwarta jest na nowoczesne rozwiązania i ciągle dąży do wdrażania innowacyjnych zastosowań nie zapominając przy tym o wieloletnich, sprawdzonych wzorach. Stosowanie najnowszych rozwiązań wzorniczych i wykończeniowych stawia wyroby firmy na bardzo wysokim poziomie. Używane do produkcji materiały oraz technologie są gwarantem najwyższej  jakości i estetyki, a opracowania konstrukcyjne umożliwiają łatwość montażu, dowolność aranżacji pomieszczeń oraz wieloletnią niezawodność w użytkowaniu. www.szynaka.pl
W konkursach wykorzystaliśmy nagrody od firm:
KLUDI – producent i dostawca baterii łazienkowych, kuchennych i prysznicowych www.kludi.com
ALUFIRE - projektowanie, produkcja i sprzedaż przeciwpożarowej stolarki aluminiowej www.alufire.pl
ROLAN - produkcja, sprzedaż i montaż bram garażowych, okien, rolet zewnętrznych, markiz i drzwi antywłamaniowych www.rolan.pl