:: Strona główna ::

Konkurs rekomendowany przez SARP

KONKURS REKOMENDOWANY PRZEZ SARP NR 022/R/2022

Muzeum Wojska Polskiego oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym realizacyjnym konkursie na koncepcję plastyczno – przestrzenną ekspozycji stałej oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie – Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku.


Regulamin konkursu wraz z Załącznikami dostępne są na stronie internetowej Konkursu pod adresem: http://bip.muzeumwp.pl/ogloszenia/ogloszenia-o-zamowieniach


Konkurs SARP nr 1032

KONKURS SARP NR 1032 architektoniczny na koncepcję adaptacji i modernizacji nowej siedziby Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie


Konkurs SARP nr 1030

 

KONKURS SARP nr 1030

Konkurs ograniczony, jednoetapowy, realizacyjny
architektoniczno-budowlany na opracowanie koncepcji projektowej
zagospodarowania przestrzennego w Trzebiatowie

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem
funkcjonalno–użytkowym, przestrzennym i architektonicznym koncepcji
zagospodarowania terenu Rynku w Trzebiatowie w zakresie opisanym w załącznikach
nr 6 i 7 oraz na stronie internetowej - https://platformazakupowa.pl/transakcja/672512


Tożsamość. 100 lat polskiej architektury Olsztyn 18.10.2022, godz. 18.00

 Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Olsztyn zapraszają na wystawę

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Olsztyn

Wernisaż odbędzie się 18 października o godzinie 18.00 w Muzeum Nowoczesności (Zajezdnia Trolejbusowa) Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie przy ul. Ryszarda Knosały 3B.

Wstęp wolny

Olsztyn – Naturalnie

Tożsamość miejska Olsztyna od zawsze nierozerwalnie łączy się z jego naturalnymi zasobami, zarówno w wymiarze przyrodniczym, jak i historycznym. Świadczy o tym 16 jezior leżących w granicach administracyjnych miasta oraz zespół staromiejski – lokowany w średniowieczu, o obowiązującym wówczas szachownicowym układzie urbanistycznym, wykorzystujący naturalne zakola rzeki Łyny.


Konkurs SARP nr 1027

 

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłasza ograniczony, jednoetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny, którego celem jest uzyskanie najlepszego rozwiązania zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1 (dawnej rezydencji królewskiej w Łobzowie, później siedziby Podchorążówki).


Konkurs SARP nr 1026

 


Gmina i Miasto Miechów przy rekomendacji Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków ogłasza ograniczony, jednoetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji Hali Sportowej w Miechowie.
Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektoniczno-urbanistycznego dla nowego budynku wraz z przyległym terenem przy ul. Marii Konopnickiej w Miechowie.


Wystawa Plany na przyszłość LAB

Oddział Warszawski SARP zaprasza na wystawę Plany na przyszłość LAB - nową odsłonę słynnej wystawy „Plany na przyszłość”.
Przez 25 lat za organizację prezentacji projektów architektonicznych dla
Warszawy odpowiadało Centrum Łowicka.
Teraz projekt przeszedł w ręce Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia
Architektów Polskich. Co się zmieniło? Sprawdźcie sami!
Zapraszamy od 2 lipca na wystawę w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie
Architektury, współorganizowaną z m.st. Warszawa.

Szczegóły w załącznikach.


Wystawa „Domy Jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej"

Stowarzyszenie Architektów Węgierskich, jak co roku, wystąpiło do Narodowego Funduszu Kultury o grant na zorganizowanie mobilnej wystawy „Domy Jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej”, w której SARP bierze udział od pierwszej edycji.
Wystawa, ciesząca się wielkim powodzeniem, zarówno pośród uczestników eliminacji, jak i gości, odwiedzających wystawę, na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Każdy kraj V4 wybiera 4 domy jednorodzinne, ukończone w latach 2021 i 2022.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o eliminacjach do tegorocznej edycji wystawy na stronach i fb Oddziałów oraz rozesłanie jej do Członków.

Zgłoszenia na nośnikach elektronicznych wraz z wydrukami wszystkich materiałów prosimy dostarczyć do dnia 31 sierpnia 2022 do godz.12.00 na adres:

Stowarzyszenie Architektów Polskich


Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

6.06.2022 rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA, która jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Kongresowi Klimatyczna Regeneracja Miast 2022.


Regaty architektów 2022

10 maja godz. 00:00 otwieramy zapisy na XI edycję Regat Architektów 2022!

Otwarcie zapisów dla architektów: 10 maja godz 00:00 na stronie

www.regatyarchitektow.pl

Kto może się zapisać na wydarzenie?

Architekci żeglujący i chcący rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.

1,2,3 osobowe zgłoszenia są łączone w załogi 4-6 osobowe. Jest możliwość

zgłoszenia całej załogi złożonej z architektów z jednego bądź większej liczby biur.

16-18 września 2022 / Regaty Architektów

23-25 września 2022 / Regaty Architektów Wnętrz

Jak jest na Regatach Architektów? Zdjęcia z wszystkich edycji znajdziesz tutaj!